روش های سئو یا انواع سئو

وجود قوانین و الگوریتم های موتورهای جستجو، سبب شده تا برای وب سایت ها روش های سئو یا انواع سئو در نظر گرفته و اجرا شود. تقسیم بندی انواع سئو شامل سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری است.

سئو کلاه سفید

رعایت تمام اصول و قوانین سئو برای وب سایتها در طی زمان و با توجه به رفتار کاربران و در نظر گرفتن آنها را سئو کلاه سفید گویند. برای این اعتبار دهی و دریافت بهترین رتبه بهینه سازی سایت، موتورهای جستجو و خزنده ها، تمام صفحات سایت و محتوای درونی شامل سئو داخلی و همچنین سئو خارجی سایت را بررسی می کنند.
در صورت عدم رعایت قوانین واصول سئو، سایت گرفتار جریمه های گوگل می گردد. با این حال سئو کله سفید تا زمانی پاسخ گو هست که اجرای قوانین سئو روند مناسب خود را طی کند که این امر بسیار زمان بر می باشد.
گاهی برای رقابت های ویژه در کلید واژه های برتر و سایت های معتبر و رتبه بالا، برخی قوانین پاسخ گو نیست. بنابراین چه باید کرد؟  با کدام روش های سئو می توان در موضوعات پر رقابت در صفحه اول و جز لینک های برتر بود؟ …
برای سئو سایت خود صرفا موتورهای جستجو و روبات ها را در نظر نگیرید، بلکه این کاربران هستند که درصورت جذابیت سایت و محتوای ارزشمند درون آن، بازدید را بالا برده و حتی به اشتراک میگذارند.  این موضوع سبب شده تا سایت شما در حوزه کاریتان بیشتر دیده شود. وجود محتوای مفید و بروز و مرتبط در سایت امری با اهمیت است.
مواردی که در سئو کلاه سفید باید مورد استفاده قرار گیرد، در واقع همان استفاده از چک لیستی از سئو داخلی و خارجی می باشد. شما میتوانید از مقالات قبل برای کسب اطلاعات بیشتر استفاده نمائید.
سئو کلاه سفید،سیاه،خاکستری

سئو کلاه سیاه

برای سئو کلاه سیاه میتوان گفت که متضاد سئو کلاه سفید است. بنابراین تمام استراتژی ها و قوانین مخالف موتورهای جستجو که برای دور زدن سئو کلاه سفید انجام میشود را سئو کلاه سیاه می نامند.  سئو کلاه سیاه باعث می شود تا در زمان خیلی کم و به سرعت، سایت به رتبه دلخواه و برتر در موضوع مورد نظرش برسد.
افرادی که در این حوزه کار میکنند همواره دنبال روشهایی در مقابل قوانین اصولی سئو هستند تا ره ۱۰۰ ساله را یک شب طی کنند. دیری نمیگذرد که موتورهای جستجو و روبات ها سایت های متخلف را شناسایی کرده و جریمه میکند. این جریمه ها افت شدید رتبه و جایگاه را در پی دارد.

برخی تکنیک های سئو کلاه سیاه

روش های تخلف و گمراه کردن گوگل در سئو کلاه سیاه به چشم میخورد. در ادامه به معرفی برخی تکنیک های این سئو غیر اصولی می پردازیم: خرید بک لینک، استفاده از محتوای کپی و تکراری یا محتوایی که کاربر در نظر گرفته نشده، فراوانی کلید واژه های موجود در محتوا، پنهان کردن محتوا یا برخی لینک ها، درج کامنت های اسپم و … .
پیشنهاد ویژه به صاحبان سایت ها و کسب وکارها: برای سایت خود اهمیت قائل شوید، بخصوص محتوای سایت، چرا که  محتوا بیان کننده تخصص شما و حوزه کاری و برند شماست. بنابراین برای بهینه سازی مناسب و تولید محتوای اختصاصی سایت خود هزینه کنید، مطمئنا در آینده، چند برابر این هزینه ها و سود آوری شامل مالکان خواهد شد.

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری در واقع ترکیبی از دو سئو کلاه سفید و سیاه با زمانبندی کاملا مناسب است. از نظر امینت ممکن است شما با استفاده از این روش مورد جریمه گوگل قرار گیرید. اما گاهی در رقابت های شدید موضوعی و برای لینک اول شدن، برخی از این سئو نیز استفاده می نمایند. در واقع استفاده از سئو کلاه خاکستری همانند لبه پرتگاه راه رفتن می ماند.
برای صرفه جویی در وقت و هزینه، بهتر است از سئو کلاه خاکستری بدرستی استفاده نمائید. شما همیشه باید از قوانین و الگوریتم های بروز شده ی گوگل آگاه باشید و متناسب با آنها بر روی سایت خود رفتار کنید. همواره مراقب جریمه های گوگل باشید.
سئو کلاه خاکستری

برخی از روش های سئو کلاه خاکستری

در انتهای مقاله میخواهم برخی از روش های سئو کلاه خاکستری را بیان کنم. از جمله این موارد: کامنت گذاری هدفمند، دریافت بک لینک از شبکه های اجتماعی، استفاده از اولویت کلمات کلیدی کم رقابت اما دارای ترافیک بالا، خرید دامین، استفاده از شبکه های اجتماعی جعلی، لینک سازی طبیعی و … .
از جمله این روش ها به لینک سازی اشاره میکنیم. لینک سازی میتواند در محتوای سایت با توجه به کلمات کلیدی کم رقابت و پر ترافیک، درج لینک در شبکه های اجتماعی و پست های آنها و به اشتراک گذاری، گرفتن بک لینک از سایتهای معتبر و مرتبط با آتوریتی بالا، درج لینک در ایمیل ها و … باشد. همه این موارد را میتوان با برنامه کاملا زمانبندی شده و هدفمند و همچنین در نظر داشتن اصول سئو بروز شده اجرا کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *